ECHIPA DE FOTBAL A ȘCOLII NOASTRE A MAI OBȚINUT UN PREMIU

În data de 19 mai 2017, echipa de fotbal a Liceului Tehnologic „Ilie Măcelariu”- Miercurea Sibiului, a participat la competiția sportivă ”ZILELE ȘCOLII” organizată  de Liceul Tehnologic ”Ioan Lupaș”din Săliște în cadrul programului ”Școala Altfel”. La concurs au participat patru echipe, de la școlile din împrejurimi : Școala cu clasele I-VIII ”A. Decei” din Gura Râului , Școala Gimnazială din Tilișca , Liceul Tehnologic ”Ilie Măcelariu” din Miercurea Sibiului și desigur Liceul Tehnologic ”Ian Lupaș” din Săliște. 

Echipa școlii noastre a reușit sa obțină locul al III-lea, fiind precedată de cei din Gura Râului, care au urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului și de echipa din Tilișca, care a ocupat locul al II-lea. A fost o experiență frumoasă și un bun prilej de a ne întâlni cu colegii din celelalte școli ale Mărginimii Sibiului. 

Tarko Adrian, cls a VIII-a

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *