Daily Archives: 20/05/2017

Oferta educaţională pentru anul școlar 2017-2018

Oferta curriculară si extracurriculară

Prin oferta educațională LICEUL TEHNOLOGIC „ILIE MĂCELARIU”  MIERCUREA SIBIULUI dă posibilitatea părinților să aleagă activitățile opționale si extracurriculare la care doresc să participe copiii.  (mai mult…)

ECHIPA DE FOTBAL A ȘCOLII NOASTRE A MAI OBȚINUT UN PREMIU

În data de 19 mai 2017, echipa de fotbal a Liceului Tehnologic „Ilie Măcelariu”- Miercurea Sibiului, a participat la competiția sportivă ”ZILELE ȘCOLII” organizată  de Liceul Tehnologic ”Ioan Lupaș”din Săliște în cadrul programului ”Școala Altfel”. La concurs au participat patru echipe, de la școlile din împrejurimi : Școala cu clasele I-VIII ”A. Decei” din Gura Râului , Școala Gimnazială din Tilișca , Liceul Tehnologic ”Ilie Măcelariu” din Miercurea Sibiului și desigur Liceul Tehnologic ”Ian Lupaș” din Săliște.  (mai mult…)